Ulgi w komunikacji

PKP Intercity

Seniorzy, którzy wybiorą podróż pociągami PKP Intercity mogą liczyć na wiele ulg i udogodnień. Wszystkie osoby, które ukończyły 60 lat mogą skorzystać z 30% zniżki na przejazdy krajowymi pociągami przewoźnika w ramach Biletu Seniora. Rabat jest naliczany przy zakupie i obowiązuje także w przypadku biletów okresowych. Aby skorzystać z oferty, niepotrzebne są żadne dodatkowe dokumenty czy zaświadczenia. Wystarczy, że podróżny podczas kontroli okaże dowolny dokument ze zdjęciem poświadczający tożsamość i wiek.

logo_pkp_intercityZgodnie z ustawą emeryci i renciści mają prawo do 37% rabatu na 2 przejazdy pociągami PKP Intercity w 2. klasie w ciągu roku. Należy jednak pamiętać, że przejazd jest rozumiany, jako podróż w jedną stronę.  Prawo do zniżki przysługuje na podstawie specjalnego zaświadczenia (wydawanego m.in. przez terenowe jednostki Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów), które należy okazać wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Z ulgi mogą skorzystać także współmałżonkowie, na których są pobierane zasiłki rodzinne.

Dodatkowo wszyscy pasażerowie pociągów PKP Intercity mogą skorzystać z wielu promocji, dzięki którym za przejazdy zapłacą jeszcze mniej. Gdy nabędą bilet z odpowiednim wyprzedzeniem, mogą liczyć na 30, 20 i 10% rabatu w ramach oferty Wcześniej-Taniej. Zniżka naliczana jest automatycznie, a jej wysokość zależy od terminu zakupu biletu.

Osoby, które wcześniej zaplanują podróż mogą też skorzystać z puli najtańszych biletów na połączenia ekspresowe w ramach oferty Super Promo, dzięki której za przejazd np. Pendolino zapłacą od 49 zł.

Miłośnicy weekendowych wyjazdów mogą skorzystać z oferty weekendowej, dzięki której w ramach jednego biletu mogą podróżować pociągami bez ograniczeń od piątkowego wieczoru do poniedziałkowego poranka. Ceny biletów zaczynają się już od 79 zł.

Wszystkie bilety można nabyć w kasach, biletomatach, aplikacji mobilnej lub u konduktora (z wyjątkiem biletów na pociągów kategorii EIP).

informacje udostępnione przez Biuro Prasowe PKP Intercity

Więcej informacji na stronie:  http://klubseniora.pogodnesuwalki.pl/oferty/pkp-intercity/


 Komunikacja Miejska w Suwałkach

Przejazdy bezpłatnePGK logo

  • osoby powyżej 70. roku życia;
  • inwalidzi wojenni i wojskowi;
  • osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym oraz ich przewodnicy lub opiekunowie, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz o zatrudnianiu osób niepełnosprawnych;
  • ociemniali oraz ich przewodnicy (w tym pies przewodnik) lub opiekunowie;

PKS Suwałki

Świadczy usługi komunikacyjne na 136 liniach znajdujących się na obszarze województwa ppks suwalki logoodlaskiego i warmińsko – mazurskiego. Przewóz osób prowadzony jest w regularnej komunikacji zwykłej i pośpiesznej.

Autobusy  dalekobieżne kursują codziennie do Wrocławia, Warszawy, Gdańska, Olsztyna, Białegostoku, w weekendy kursuje także autobus pośpieszny do Krakowa, Poznania oraz Katowic. Kursy dalekobieżne obsługiwane są autobusami o podwyższonym standardzie. W tych kursach jest możliwość korzystania z bezprzewodowego internetu. Zapraszamy do obejrzenia galerii autobusów i korzystania z usług regionalnego przewoźnika.

Ulgi handlowe:

Ulga 20%

  • na liniach Suwałki – Warszawa, Ełk – Warszawa, Suwałki – Katowice seniorom powyżej 60 roku życia

Ulgi ustawowe w międzymiastowej komunikacji autobusowej

Bilety jednorazowe
Osoba uprawnione Kod Kom. zwykła Kod Kom. pośpieszna Kom. przyśpieszona
Inwalida woj. – wojsk. I gr. Osoba represjonowana 8 78% 8 78% 78%
Opiekun inwalidy wojennego – wojskowego I grupy 9 95% 9 95% 95%
Inwalida wojenny – wojskowy Osoba represjonowana 10 37% 10 37% 37%
Kombatant 11 51% 37%
Osoba niewidoma (04-0) z II grupą inwalidzką 18 37% 18 37% 37%
Przewodnik niewidomego z I i II grupą inwalidzką 19 95% 19 95% 95%
Osoba niesamodzielna 21 zw. 49% 16 Pośp. 37% 37%
Opiekun osoby niesamodzielnej 22 95% 22 95% 95%
Osoba niewidoma (04-0) z I grupą inwalidzką 30 93% 31 51% 51%

Ulgi handlowe w międzymiastowej komunikacji autobusowej

Bilety jednorazowe

Ulga handlowa
Osoba uprawniona Kod Kom. pośp. i przyspieszona
Seniorzy powyżej 60 roku życia na linii do Warszawy i Katowic 28 20%

Bilety miesięczne

Ulgi ustawowe
Osoba uprawniona Kom. zwykła Kom. pośp. Kom. przyśp.
Osoby niewidome z I gr. inwalidzką 93% 51% 51%
Osoby niewidome z II gr. inwalidzką 37% 37% 37%

*opracowano na podstawie strony internetowej PKS Suwałki

Więcej informacji na stronie: http://klubseniora.pogodnesuwalki.pl/oferty/pks-suwalki/