Cztery pory roku na Suwalszczyźnie z seniorami – jesień

Powiększ obraz

Zapraszamy na kolejną wycieczkę po pięknej i zaskakującej nawet swoich mieszkańców Suwalszczyźnie. Tym razem udamy się do Suwalskiego Parku Krajobrazowego, odwiedzimy Izbę Jaćwieską w Szurpiłach i na chwilę zmienimy się w serowarów. Może nawet spotkamy prawdziwego Jaćwinga? UWAGA! Liczba miejsc ograniczona.

Środa, 28.09.2016, godz. 9:00
ul. Papieża Jana Pawła II 5

Opłata: 55 zł w kasie SOK


UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Wyjazd – godz. 9.00, zbiórka na patio SOK. Powrót – ok. godz. 15.00.
Szczegółowe informacje: e-mail: lidia.zyniewicz@soksuwalki.eu, tel. 87 563 85 22.

W programie:
– wyjazd do Suwalskiego Parku Krajobrazowego, zwiedzanie osobliwości przyrodniczych SPK,
– wizyta w Izbie Jaćwieskiej w Szurpiłach,
– początki osadnictwa na Suwalszczyźnie z przewodnikiem Janem Bacewiczem, gwaroznawcą,
– warsztaty w Stowarzyszeniu „Macierzanka” w Wiżajnach w wytwórni serów zapoznanie z technologią produkcji serów, wspólna praca przy produkcji.

Suwalski Park Krajobrazowy powstał w 1976 jako pierwszy park krajobrazowy w Polsce i stało się to nieprzypadkowo. Okolice Suwałk są miejscem szczególnie atrakcyjnym krajobrazowo i zasługują na miano najpiękniejszych miejsc w kraju.  Mnóstwo tu wzniesień i pagórków poprzecinanych licznymi jeziorami i dolinami rzek. Niezwykłe widoki są wynikiem ostatniego zlodowacenia, kiedy to ukształtowały się morenowe wzniesienia, stożki kemów i wały ozów. Teren obfituje w malownicze pola głazów i głazowisk, które lodowiec przyniósł tu aż z Gór Skandynawskich. W ślad za mozaiką krajobrazową idzie różnorodność świata roślin i zwierząt, bogatego w rzadkie i chronione gatunki.

Suwalski Park Krajobrazowy to idealne miejsce dla tych, którzy od tłumnych kurortów wolą zacisze dziewiczej przyrody albo aktywny wypoczynek. Czekają wyjątkowe trasy rowerowe, ścieżki edukacyjne, spływy kajakowe Szeszupą, doskonałe szlaki na wędrówki piesze, prawdziwe „ruskie banie” i przepiękne jeziora. Suwalszczyzna, położona na pograniczu polsko-rosyjsko-litewskim, to również region bardzo ciekawy kulturowo, z interesującą historią i oryginalnymi tradycjami kulinarnymi.

Organizator: Suwalski Ośrodek Kultury

Jedna myśl na temat “Cztery pory roku na Suwalszczyźnie z seniorami – jesień

Możliwość komentowania jest wyłączona