PKP Intercity

Powiększ obraz

PKP Intercity

Seniorzy, którzy wybiorą podróż pociągami PKP Intercity mogą liczyć na wiele ulg i udogodnień. Wszystkie osoby, które ukończyły 60 lat mogą skorzystać z 30% zniżki na przejazdy krajowymi pociągami przewoźnika w ramach Biletu Seniora. Rabat jest naliczany przy zakupie i obowiązuje także w przypadku biletów okresowych. Aby skorzystać z oferty, niepotrzebne są żadne dodatkowe dokumenty czy zaświadczenia. Wystarczy, że podróżny podczas kontroli okaże dowolny dokument ze zdjęciem poświadczający tożsamość i wiek.

Zgodnie z ustawą emeryci i renciści mają prawo do 37% rabatu na 2 przejazdy pociągami PKP Intercity w 2. klasie w ciągu roku. Należy jednak pamiętać, że przejazd jest rozumiany, jako podróż w jedną stronę.  Prawo do zniżki przysługuje na podstawie specjalnego zaświadczenia(wydawanego m.in. przez terenowe jednostki Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów), które należy okazać wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Z ulgi mogą skorzystać także współmałżonkowie, na których są pobierane zasiłki rodzinne.

Dodatkowo wszyscy pasażerowie pociągów PKP Intercity mogą skorzystać z wielu promocji, dzięki którym za przejazdy zapłacą jeszcze mniej. Gdy nabędą bilet z odpowiednim wyprzedzeniem, mogą liczyć na 30, 20 i 10% rabatu w ramach oferty Wcześniej-Taniej. Zniżka naliczana jest automatycznie, a jej wysokość zależy od terminu zakupu biletu.

Osoby, które wcześniej zaplanują podróż mogą też skorzystać z puli najtańszych biletów na połączenia ekspresowe w ramach oferty Super Promo, dzięki której za przejazd np. Pendolino zapłacą od 49 zł.

Miłośnicy weekendowych wyjazdów mogą skorzystać z oferty weekendowej, dzięki której w ramach jednego biletu mogą podróżować pociągami bez ograniczeń od piątkowego wieczoru do poniedziałkowego poranka. Ceny biletów zaczynają się już od 79 zł.

Wszystkie bilety można nabyć w kasach, biletomatach, aplikacji mobilnej lub u konduktora (z wyjątkiem biletów na pociągów kategorii EIP).

logo_pkp_intercity

informacje udostępnione przez Biuro Prasowe PKP Intercity

 

więcej o ulgach w transporcie można przeczytać na stronie: Ulgi w komunikacji