Rusza Cyfrowy Patrol Suwałki

Powiększ obraz

W związku ze zmianami jakie właśnie zachodzą w systemie nadawania naziemnej telewizji cyfrowej Urząd Komunikacji Elektronicznej, Delegatura w Białymstoku zwrócił się z prośbą do Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach o ponowne podjęcie współpracy (jak miało to miejsce w 2013 roku) w celu zapewnienia pomocy mieszkańcom Suwałk i okolic w pełnym odbiorze programów naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).
W ostatnim czasie w okolicy Suwałk uruchomiony został multiplex 8 (MUX8), na którym nadawane są już nowe programy telewizyjne Zoom TV i Nova TV oraz Metro i WP1 (od 02 grudnia 2016 roku). Kolejne kanały telewizji publicznej mają zostać uruchomione w najbliższych miesiącach.
W związku z tym w czwartek 01 grudnia 2016 roku w ZST odbyło się szkolenie prowadzone przez przedstawicieli UKE z Białegostoku dla uczniów klasy 2 TI, którzy będą udzielali porad i pomocy mieszkańcom naszego miasta i okolic w przypadku trudności z odbiorem nowych programów. Opiekunem uczniów biorących udział w przedsięwzięciu jest pan Bohdan Piktel.
Pomoc „Cyfrowego patrolu” będzie można uzyskać poprzez dokonanie telefonicznego zgłoszenia do sekretariatu Zespołu Szkół Technicznych – nr tel. 875653630 wew. 122 i ustaleniu terminu wizyty domowej.

Więcej w Obiektywie TVP Białystok

informacja pochodzi ze strony Zespołu Szkół technicznych w Suwałkach